KAZIMIERZ BISKUPI. XI Bieg pod Tysiącletnimi Dębami

1

I miejsce w jedenastej edycji Biegu pod Tysiącletnimi Dębami zajął Błażej Wiatrowski. Dystans 21,1 km pokonał w czasie 1:22:59. Bieg rozpoczął się przed halą sportową przy ul. Węglewskiej w Kazimierzu Biskupim. Następnie zawodnicy wbiegli na Trakt Kawnicki wprost do Puszczy Kazimierskiej. Na 5. kilometrze dotarli do Jeziora Głodowskiego (biegacze pokonujący dystans półmaratonu okrążyli akwen dwukrotnie). 10. kilometr na trasie to bieg przez Aleję Dębów. Wracając do mety zawodnicy przebiegli traktem na granicy Rezerwatu Przyrody Bieniszew.

Niepowtarzalność i urokliwość trasy mogli podziwiać wszyscy, którzy zdecydowali się uczestniczyć w zawodach. Możliwości było wiele, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Zwycięzca Błażej Wiatrowski urodził się w Koninie. Aktualnie mieszka w Warszawie. Jest amatorem biegania, trenuje od 3 lat. W Biegu pod Tysiącletnimi Dębami wystartował po raz pierwszy. Podkreślał, że trasa półmaratonu obudziła jego wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to często bywał w tych okolicach.

Wyniki w poszczególnych kategoriach na stronie internetowej: www.bezformy.pl

(Urząd Gminy w Kazimierzu Biskupim)