STARE MIASTO (MODŁA KRÓLEWSKA). Spółka Gebhardt-Stahl Polska z większym zakładem

Gebhardt-Stahl Polska to firma, które ma swoją siedzibę w Modle Królewskiej, w gminie Stare Miasto. Produkuje m.in. profile wzmacniające do okien z tworzyw sztucznych. 22 października uroczyście rozpoczęto rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej. Do końca listopada zakład powiększy się o 500 mkw. Jak powiedział prezes Zarządu Gebhardt-Stahl Polska Sylvester Nierebinski, ta inwestycja wynika z potrzeb firmy oraz dobrej koniunktury na rynku. Wójt Starego Miasta Ryszard Nawrocki wyraził zadowolenie z tego, że na terenie gminy rozwijają się zakłady produkcyjne, ponieważ oznacza to nowe miejsca pracy i większe wpływy z podatków. Podkreślił przy tym, że zadaniem samorządu powinno być stwarzanie jak najlepszych warunków dla działalności gospodarczej i inwestycji.

Wbicie pierwszej łopaty. Na pierwszym planie prezes Zarządu Gebhardt-Stahl Polska Sylvester Nierebinski (z lewej) i wójt gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki.

Jak poinformował Sylvester Nierebinski, połowa produkcji z zakładu w Modle Królewskiej jest eksportowana, przede wszystkim do Niemiec.