KAZIMIERZ BISKUPI. Święto Ryby po raz drugi

Koncerty, degustacje tradycyjnych potraw z ryb oraz moc atrakcji dla najmłodszych przygotowano z okazji Święta Ryby, które odbędzie się 25 czerwca 2016 roku w Kazimierzu Biskupim. W tym roku na kazimierskim stadionie spotykamy się od godziny 17.00. W programie koncert artysty kabaretowego Romana Gerczaka, który zasłynął miedzy innymi hitem „Zabrałaś mi lato”. Artysta zaprosi widownię do wspólnego śpiewania, a dla odważnych przewidziano nagrody. Tuż po nim na scenie pojawi się zespół Banana Boat. To coś dla miłośników szant, które wprowadzą publiczność w nadmorski klimat.

Tradycyjnie już w organizację przedsięwzięcia włączyły się Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, które przygotują na tę okazję tradycyjne potrawy rybne i zaproszą do degustacji. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, dmuchanych zamków oraz animacji w morskim klimacie. Całość zakończy zabawa taneczna.

Impreza odbędzie się w gminie po raz drugi. Jej pomysłodawcą jest Marian Wójkowski, który w ubiegłym roku wziął udział w konkursie „Rozkręcamy kulturalny Kazimierz”, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, i wygrał grant na realizację swojego wydarzenia kulturalnego. Święto Ryby spotkało się z tak dobrym odbiorem wśród mieszkańców, że postanowiono na stałe wpisać je w kalendarz imprez kulturalnych.

Podczas imprezy zostanie oficjalnie rozstrzygnięta II edycja konkursu „Rozkręcamy kulturalny Kazimierz”. Podobnie jak w roku ubiegłym, mieszkańcy gminy mogą zgłaszać swoje pomysły na wydarzenia kulturalne i wygrać pieniądze na ich realizacje. Więcej informacji na temat zabawy na stronie www.gok.info.pl.

(Urząd Gminy w Kazimierzu Biskupim)