WIERZBINEK (SADLNO). Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września uczniowie należący do Kółka Matematycznego i Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Sadlnie, pod opieką Katarzyny Tylczyńskiej i Agnieszki Woźniak, podjęli się trudu przeprowadzenia VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Odbywa się on każdego roku w ostatni piątek września. Szkoła w Sadlnie przystąpiła do akcji po raz drugi.

Inicjatywa ta jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw są przygotowania, podczas których dzieci przypominają sobie tabliczkę mnożenia, bowiem w trakcie wakacji często zdążyły ją zapomnieć. Jest to również okazja, aby nadrobić zaległości. Potem nadchodzi czas, by sprawdzić ,,tabliczkową wiedzę” podczas egzaminów. Dzieci wcielają się w rolę ekspertów i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia wśród swoich szkolnych kolegów oraz dorosłych.

W tym roku przyświecało im hasło: ,,Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Uczniowska komisja na terenie szkoły egzaminowała jej pracowników, uczniów oraz rodziców. Natomiast patrol egzaminacyjny, zaopatrzony w losy z tabliczką mnożenia, sprawdzał wiedzę m.in. pracowników: Urzędu Gminy, Banku Spółdzielczego oraz sklepów spożywczych w Wierzbinku.

Patrol wyruszył również na spacer po Sadlnie, odwiedzając m.in. gminne przedszkole, ośrodek zdrowia, bibliotekę czy sklepy. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań umieszczonych na losie, otrzymał nagrodę – legitymację MT EXPERT.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy mieli możliwość sprawdzić umiejętności dorosłych. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Wszystkim dorosłym, którzy podjęli się próby sprawdzenia swoich sił, pokazując swoją świetną znajomość tabliczki mnożenia i dając tym samym przykład dzieciom, organizatorki serdecznie dziękują i gratulują.

(nadesłane)