KONIN. Królowa śniegu i zimowy elf w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

5

19 maja w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył się konkurs ,,Indywidualne stylizacje “Cztery pory roku”. Oprócz gospodarzy wzięły w nim udział 4 szkoły: Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Poznaniu oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Każdą reprezentowało 4 uczniów.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie stylizacji odpowiadającej wybranej porze roku. Oceniano makijaż, strój i fryzurę. Największym powodzeniem wśród rywalizujących zespołów cieszyła się zima. Widzowie obejrzeli ją w różnych odsłonach. Były to: królowa lodu, zimowa księżniczka i zimowy elf. Dwie stylizacje przedstawiały lato: późne w odcieniach szarości i różu oraz wczesne w żywych kolorach i muśnięte słońcem.

Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i precyzją w wykonaniu stylizacji. Uwieńczeniem konkursu była prezentacja przygotowanych stylizacji wraz z omówieniem i ogłoszeniem wyników. I miejsce zajęło Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Poznaniu, II – Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Koninie, III – Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Rawiczu. Dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy potwierdzające udział w konkursie oraz drobne upominki.