STARE MIASTO. Chcą pomóc poszkodowanym przez nawałnice

Do pomocy poszkodowanym w wyniku burz, jakie przeszły niedawno nad Polską chce się przyłączyć gmina Stare Miasto. Wychodzimy z inicjatywą, aby pomóc poszkodowanym samorządom. Sytuacje kryzysowe wymagają nadzwyczajnych działań i solidarności z innymi. Nie wiemy, czy kiedyś nasza gmina nie znajdzie się w takiej potrzebie. Dlatego na najbliższej sesji zwrócę się do radnych o poparcie przedłożonej uchwały” – mówi wójt gminy Ryszard Nawrocki.

Wybór wójta i staromiejskich urzędników padł na gminę Sośno, wiejską gminę położoną w powiecie sępoleńskim, w województwie kujawsko-pomorskim, którą przechodzące nawałnice dotkliwie naruszyły, a straty nadal są liczone. – „Z informacji, jakie posiadamy, wynika, że uszkodzonych tam zostało ponad 400 budynków mieszkalnych i ponad 800 gospodarczych, uszkodzone zostały również pokrycia dachowe Urzędu Gminy oraz placówek oświatowych. Na skutek nawałnic wystąpiły liczne szkody w infrastrukturze drogowej, przy których powalonych leżało ponad 2000 drzew!” – podsumowuje wójt.

Stare Miasto jako pierwsza gmina w regionie wychodzi z taka inicjatywą. Decyzje w tej sprawie radni podejmą na najbliższej sesji, 31 sierpnia.