STARE MIASTO. Radni jednomyślni – Stare Miasto udzieli pomocy gminie Sośno

2

Radni gminy Stare Miasto jednogłośnie przegłosowali uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej w wysokości 10 tys. zł gminie Sośno, w powiecie sępoleńskim (województwo kujawsko-pomorskie), która jest jedną z najbardziej poszkodowanych przez przechodzące przed dwoma tygodniami nawałnice. Wsparcie będzie miało charakter finansowy z przeznaczeniem na usuwanie skutków żywiołu.

Samorząd Gminy Stare Miasto postanowił wesprzeć jedną z gmin, które najbardziej ucierpiały. Wybór padł na gminę Sośno, gdzie w wyniku nawałnic zniszczonych zostało ponad 400 budynków mieszkalnych, 800 budynków gospodarskich, zerwane zostały dachy użyteczności publicznej, m.in. na budynkach Urzędu Gminy, szkół, sali sportowej. Wyrwanych lub połamanych zostały tysiące drzew przy drogach i na obszarach leśnych.

Na tym jednak zaangażowanie się nie kończy, ponieważ 12 września do gminy Sośno uda się grupa strażaków ochotników z gminnych OSP. Jak informuje Ireneusz Ćwiek, prezes ZOG ZOSP RP w Starym Mieście, strażacy pojadą na miejsce, aby udzielić fachowej pomocy przy usuwaniu skutków nawałnic.

(Gmina Stare Miasto)