WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. ŚLESIN. Michał Jankowski – kandydat na burmistrza miasta i gminy Ślesin

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Ślesin

Nazywam się Michał Jankowski, mam 60 lat, jestem mieszkańcem Mikorzyna i w zbliżających się wyborach samorządowych postanowiłem ubiegać się o stanowisko burmistrza miasta i gminy Ślesin. W wyborach tych startuję jako osoba bezpartyjna, jednak z poparciem udzielonym mi przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.

Zapewne część z Państwa pamięta mnie jako wieloletniego radnego Rady Miejskiej Gminy Ślesin, który zawsze aktywnie uczestniczył w pracach tej Rady. Po kilku latach przerwy w pracach na rzecz samorządu gminnego postanowiłem wrócić do bliskich mi zawsze spraw dotyczących społeczności lokalnej. Nie była to łatwa decyzja, gdyż nadal jestem człowiekiem aktywnym zawodowo prowadzącym działalność gospodarczą z zakresu geologii i górnictwa.

Nie mogłem jednak pozostać obojętny na pogarszający się stan naszej gminy. Przez ostatnie osiem lat działalności Pana Burmistrza Mariusza Zaborowskiego obserwujemy pogarszający się stan finansów naszej gminy, przy braku istotnych inwestycji, które mogłyby przynosić dodatkowe dochody dla gminy i tworzyć miejsca pracy. Pamiętamy wszyscy obietnice obecnego burmistrza co do utworzenia 500 nowych miejsc pracy i budowy geotermii, sali konferencyjnej na 1500 osób, hotelu ze 150 pokojami, centrum olimpijskiego, centrum sportu, rekreacji i rozrywki na terenie przyległym do stadionu miejskiego. Co z tych planów zostało zrealizowane? Otóż nic – pozostały tylko rysunki.

Nie powstało żadne nowe miejsce pracy, a „Termy Ślesińskie” Sp. z o.o. w likwidacji dalej generuje koszty, które wszyscy pokrywamy z naszych podatków. Nie przeszkadza to obecnemu Burmistrzowi gminy składać kolejnych obietnic bez pokrycia z następnymi rysunkami, tym razem tężni. Żeby tężnie funkcjonowały, muszą mieć solankę, której w Ślesinie nie ma.

W okresie ostatnich 8 lat prawie o 10,4 mln zł zwiększył się dług gminy do 21,9 mln zł, co bez pozyskania środków zewnętrznych uniemożliwia wykonanie jakichkolwiek większych zadań inwestycyjnych w kolejnych latach, chociażby poprawiających wizerunek naszej gminy, uznawanej przecież za turystyczną.

Pomimo zapewnień od 8 lat nie przystąpiono do rekultywacji i zamknięcia składowiska odpadów w Goraninie. Z ZE PAK S.A. prowadzona jest wojenka na znaki drogowe, jednak tylko ta firma w ramach współpracy może Nam pomóc w rozwiązaniu tej sprawy, przed którą Gmina Ślesin nie ucieknie. Zagrożenie ekologiczne wciąż nie zostało usunięte.

Kolejne plany obecnego burmistrza, które mogłyby poprawić dobrobyt mieszkańców naszej gmin, kończą się fiaskiem, jak chociażby program dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Dotyczyło to około 400 rodzin, również mojej.

Szanowni Państwo, to tylko niektóre przykłady działań i zaniechań, które wpływają na negatywną ocenę dotychczasowego kierownictwa Gminy Ślesin. W trakcie mojej kampanii wyborczej będę Państwu przedstawiał poparte dokumentami fakty, które wskazują, że czas dokonać zmiany na stanowisku burmistrza Naszej gminy.

Przedstawię Państwu także mój plany naprawczy. Postaram się dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców gminy. Zapraszam do śledzenia moich wystąpień i wpisów na stronie www.jankowski2018.pl, a także mediach społecznościowych, tj. f/jankowski2018.

Michał Jankowski Gwarancją Realizacji Programu

Michał Jankowski

Kandydat na Burmistrza

Miasta i Gminy Ślesin

(Materiał wyborczy KW PiS)