WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. SOMPOLNO. Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości z kandydatem na burmistrza Grzegorzem Drabińskim

3

,,Trzeba rozmawiać i dbać o gminę” – powiedział na Konwencji Wyborczej PiS w Sompolnie Grzegorz Drabiński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na burmistrza Sompolna. Jednocześnie podkreślił, że już czas na zmiany i praktyczny rozwój gminy.

Drabiński prowadzi ośrodek szkolenia kierowców i jest ratownikiem medycznym. W swoim programie zwrócił uwagę m.in. na kwestie bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa poprzez rozwój infrastruktury drogowej, poprawę organizacji ruchu i likwidację niewłaściwych rozwiązań, których w gminie Sompolno nie brakuje, jak i bezpieczeństwa związanego bezpośrednio z ratowaniem chorych, czemu ma służyć utworzenie podstacji pogotowia ratunkowego.

Kandydat PiS podkreślił również znaczenie szerokopasmowego internetu, rewitalizacji i ochrony środowiska. Chce postawić na społeczną współpracę. Ale także wspieranie tych, którym w życiu najtrudniej, przede wszystkim seniorów i osoby niepełnosprawne.

Na Konwencji Wyborczej PiS zaprezentowano kandydatów z ramienia tego ugrupowania do poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego. O miejsce w Radzie Powiatu Konińskiego z okręgu obejmującego gminy: Kramsk i Sompolno ubiegają się: Zbigniew Rogowski, Krzysztof Marciniak, Joanna Konwerska, Renata Sobczak, Stanisław Muszyński, Iwona Mrzewińska. Kandydatami do Rady Miejskiej w Sompolnie są: Mariusz Kubiak, Tomasz Tomczak, Hubert Czarnecki, Wiesław Kolibowski, Józef Dunaj, Grzegorz Drabiński, Jan Szkudlarek, Tomasz Bartoszewski, Anna Bollin, Tomasz Ceglarek, Leszek Chałaj, Józef Przybyłowski, Dorota Łukaszewska.

W spotkaniu w Sompolnie uczestniczył także poseł Leszek Galemba i popierany przez niego kandydat PiS do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Grzegorz Fiałkowski. Poseł przypomniał osiągnięcia obecnego rządu oraz podkreślił znaczenie właściwej współpracy rządu i samorządu dla rozwoju państwa.