STARE MIASTO. W Kazimierowie powstaną mieszkania socjalne

W styczniu br. rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę budynku komunalnego po szkole podstawowej w Kazimierowie na cele mieszkalne. Budynek przejdzie remont generalny polegający na wymianie okien i drzwi, tynków, powłok malarskich oraz instalacji: elektrycznej, centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej. Położone zostaną nowe tynki oraz powłoki malarskie. W budynku zamontowana zostanie instalacja gazowa, podłączona do zewnętrznego zbiornika podziemnego.

Zgodnie ze specyfikacją, w budynku powstaną 4 mieszkania socjalne o powierzchni około 30 mkw. każde. Mieszkania zostaną wykonane w stanie „do zamieszkania”, a nie w stanie deweloperskim. Będzie się tam znajdować takie wyposażenie, jak: baterie, sanitariaty, zlewozmywaki czy posadzki z wykładzin z tworzyw sztucznych. Na zewnątrz utwardzony zostanie plac manewrowy, na którym powstanie pięć miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

Plac budowy został przekazany Wykonawcy, który rozpoczął już pierwsze prace. Termin zakończenia prac remontowych zaplanowano na 30 września br., a całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 523 tys. zł. Gmina Stare Miasto ma podpisaną umowę na dofinansowanie inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wsparcie finansowe BGK wyniesie 45 proc. faktycznie poniesionych kosztów przedsięwzięcia.

(Gmina Stare Miasto)