STARE MIASTO. Dzień Kobiet w gminie Stare Miasto

1

Obchody Dnia Kobiet w gminie Stare Miasto mają od wielu lat uroczysty i radosny charakter. Podczas dorocznego Gminnego Dnia Kobiet, wydarzeń kulturalnych czy spotkań seniorów organizatorzy zapewniają sporą dawkę humoru, kultury i dobrej zabawy w gronie przyjaciół i znajomych.

Relacja video.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się już 3 marca, kiedy to Biblioteka Publiczna wspólnie ze Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich zorganizowały Gminny Dzień Kobiet. Uroczystość, która odbyła się w pensjonacie Nad Zalewem obfitowała w ciekawe wydarzenia kulturalne. Spotkanie otworzył wójt Gminy Stare Miasto Dariusz Puchała, który złożył najlepsze życzenia zgromadzonym Paniom.

Część artystyczna rozpoczęła się od pokazu tańców w wykonaniu Damiana Konieczki i Patrycji Konieczki-Babiak ze studia tanecznego Escudo. Walc angielski, tango, quickstep w wykonaniu wielokrotnych zwycięzców i finalistów ogólnopolskich turniejów tańca zachwycił publiczność. Równie entuzjastycznie została przyjęta druga odsłona tanecznego show, czyli gorące tańce latynoamerykańskie: samba, rumba czy jive.

Gwiazdą wieczoru była Katarzyna Zawada – młoda, niezwykle utalentowana wokalistka, zwyciężczyni wielu międzynarodowych festiwali, m.in. w Warszawie i Moskwie. Pani Katarzyna swój koncert oparła głównie o repertuar Anny German, ale nie zabrakło utworów innych wokalistek,  m.in. Anny Jantar czy Whitney Houston. Piękny, liryczny koncert oczarował uczestniczki Gminnego Dnia Kobiet, po którym panie doskonale bawiły się przy bardziej dynamicznych rytmach.

Kolejną odsłoną tegorocznych obchodów Dnia Kobiet był występ znanego i lubianego kabareciarza – Piotra Bałtroczyka, który 7 marca zawitał do Starego Miasta ze swoim programem kabaretowym, nie tylko dla kobiet, zatytułowanym „Mężczyzna z kijowym peselem”. Jego słodko-gorzka refleksja o przemijaniu, opowiedziana z ogromną dawką humoru zapewniła doskonałą rozrywkę staromiejskiej publiczności. Support przed gwiazdą wieczoru zapewniły młode i utalentowane wokalistki ze studia My Voice – Weronika Łoś i Anna Michalak-Wrzosek, które wprowadziły wszystkich widzów w doskonały nastrój.

Bogaty repertuar propozycji dla mieszkańców i ich oprawa sprawiły, że obchody Dnia Kobiet w gminie Stare Miasto były wyjątkowo udane i na długo zapadną w pamięć.

(Gmina Stare Miasto)