SKULSK. Mickiewicz i Szymborska w Mielnicy Dużej

4

64 uczestników wzięło udział w Eliminacjach Gminnych Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mielnicy Dużej. Reprezentowali szkoły podstawowe w Skulsku i Wandowie. Zaprezentowano utwory bardzo różnorodne, od radosnych i lekkich, po poważne i refleksyjne. Pojawiła się nawet ,,Inwokacja” z ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza czy wiersze polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej.

Komisja konkursowa w składzie: Danuta Plucińska, Jolanta Radzimska, Ewa Szymańska i Władysław Pyrdał w kategorii klas I – III pierwsze miejsce przyznała Izabeli Mrówczyńskiej. II miejsce zajęła Agata Nawrocka, III – Maja Dąbrowska i Agata Jasiecka.

W kategorii klas IV – VI najlepsza okazała się Agata Nawrocka. II miejsce zajęła Anna Chmielewska, III – Kacper Frątczak i Patryk Pietrzak. W grupie klas VII – VIII najwyżej oceniono recytację Zofii Szmidt. II miejsce przyznano Sylwestrowi Andrzejewskiemu, a III – Marii Szmidt.

Konkurs odbył się dzięki wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skulsku. Uczestnicy otrzymali specjalne podziękowania i gratulacje, z apelem: ,,Nigdy nie sięgaj i nie daj się namówić na picie alkoholu, zażywanie narkotyków i dopalaczy, czy też palenie papierosów”.

Galeria zdjęć na następnej stronie