TUREK. Konkurs na Najlepszą Babkę Wielkanocną Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tureckiego 2019

2

W powiecie tureckim są bogate tradycje kulinarne. O ich kultywowanie dbają także Koła Gospodyń Wiejskich. Skupione w nich panie dbają o to, aby nie zaginęły wyjątkowe smaki potraw i ciast. To, że można być w tym zakresie optymistą potwierdził Konkurs na Najlepszą Babkę Wielkanocną Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tureckiego 2019.

Komisja konkursowa w składzie: Ilona Wieczorek, Magdalena Gonczarewicz, Beata Bartczak, Anna Tyczyńska i Janina Kolęda oceniała aż 60 zgłoszonych ciast. Brano pod uwagę barwę, smak, zapach, pulchność, porowatość, elementy dekoracyjne, sposób podania babki, a także oryginalność i pomysłowość. Zadanie było więc niełatwe. A jurorki podkreśliły bardzo wysoki poziom konkursu.
Ostatecznie wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Warenki (gmina Turek), a wyróżnienia otrzymały panie z KGW w Targówce, Krwonach i Leśnictwie. Warto dodać, że konkursowy wypiek Koła Gospodyń Wiejskich w Smaszewie trafił do rąk prezydenta Andrzeja Dudy na wczorajszym spotkaniu w Kole. Dodatkowo poza konkursem wyróżniona została babka Koła Gospodyń Wiejskich w Miłaczewie.

Nagrodę główną – voucher o wartości 2 tys. zł – ufundował poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik.

Ciąg dalszy zdjęć na kolejnej stronie.