STARE MIASTO. Kolorowa majówka

2

Coroczny rajd rowerowy po gminie Stare Miasto odbył się podczas pierwszego dnia tegorocznej majówki. Wspaniała pogoda oraz wielość różnorodnych atrakcji sprawiły, że na starcie rajdu w Żychlinie stawiła się rekordowa liczba cyklistów z terenu gminy i powiatu konińskiego.

Relacja video

Ponad 520 rowerzystów pokonało trasę o długości ok. 16 km. Z dystansem zmierzyli się uczestnicy reprezentujący różne pokolenia: najstarszy miał 72 lata, a najmłodszy – który pokonał trasę w specjalnej przyczepce – zaledwie 5 miesięcy. Na mecie czekał na wszystkich ciepły posiłek oraz loteria, w której główną nagrodą był rower.

Po sportowych emocjach przyszedł czas na najbardziej barwną zabawę tego sezonu, czyli eksplozję kolorów. Korzenie tego święta kolorów i radości, podczas którego uczestnicy obrzucają się wielokolorowymi proszkami, sięgają Indii. Ale bardzo szybko zabawa przyjęła się również u nas. Nastrojowa muzyka oraz zaangażowanie animatorów sprawiło, że w krótkim czasie wszyscy dali się ponieść radości i z chęcią obsypywali się wielobarwnymi proszkami. Na uczestników czekały również inne atrakcje. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Żychlina i Brzeźna przygotowały efektowny pokaz ratowniczy, podczas którego z wraku samochodu za pomocą ciężkiego sprzętu ratowano poszkodowanych.

Poza tym Biblioteka wspólnie z Centrum Krwiodawstwa w Kaliszu zorganizowała akcję krwiodawstwa. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem – 35 osób podzieliło się tym najcenniejszym darem z potrzebującymi. Chętnych było znacznie więcej, jednak ze względów medycznych musieli zrezygnować. Tak pozytywny odzew pokazuje, że takie akcje są potrzebne i zapewne wejdą na stałe do programu majówkowej imprezy.

Na placu przy remizie tego dnia działo się jeszcze wiele: turnieje siatkówki, zabawy z animatorami, fotobudka i dyskoteka. To wszystko sprawiło, że osoby, które skorzystały z oferty majówki w Żychlinie wyniosły wspaniałe wspomnienia.

Imprezę zorganizowała Gmina Stare Miasto i Biblioteka Publiczna im. prof. Joanny Papuzińskiej.