WIERZBINEK. Gminny Dzień Strażaka i 60-lecie OSP w Ziemięcinie

1

18 maja społeczność strażaków-ochotników z gminy Wierzbinek uroczyście obchodziła swoje święto. Gminny Dzień Strażaka był połączony z jubileuszem 60-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ziemięcinie.

W pierwszej części mszę świętą w kościele pod wezwaniem świętego Mikołaja w Sadlnie odprawił ks. Krzysztof Antczak, kapelan gminny strażaków. Uczestniczyła w niej liczna grupa strażaków, z pocztami sztandarowymi, oraz m.in. wójt gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz i radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski.

Druga część uroczystości odbyła się na placu przed remizą OSP w Ziemięcinie. Dowódcą był komendant gminny Dariusz Surdyk. Prezes jednostki Klemens Mazurek przedstawił historię jubilatki. Liczna grupa strażaków i przyjaciół OSP otrzymała wyróżnienia. Okolicznościowe pamiątki związane z jubileuszem przekazali dla OSP Ziemięcin: wójt Paweł Szczepankiewicz i przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Wierzbinku. Gratulacje i życzenia wyrazili także zaproszeni goście.