KONIN. Wiesław Steinke przestał być przewodniczącym Rady Miasta Konina

1

Wiesław Steinke nie jest już przewodniczącym Rady Miasta Konina. Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji konińskiego parlamentu złożył rezygnację z pełnionej funkcji, jednocześnie prosząc radnych o uszanowanie jego woli. Nowa koalicyjna większość w Radzie Miasta, która w planie miała odwołanie przewodniczącego, podzieliła się w sprawie uwzględnienia wniosku Wiesława Steinke. Otworzyło to drogę do zmiany porządku obrad. I przegłosowania uchwały w sprawie przyjęcia rezygnacji z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Konina.

Wiesław Steinke tłumacząc powody swojej rezygnacji, powiedział o politycznej nagonce na niego. Realia są jednak takie, że na funkcję przewodniczącego rady desygnuje większościowa grupa radnych. Za Steinke – reprezentantem Platformy Obywatelskiej – taka większość już nie stoi. Stąd naturalnym jest, że musiał pożegnać się z pełnioną przez 12 lat funkcją. To elementarz demokracji.

Nasuwa się pytanie, co zepsuło się w samej Platformie Obywatelskiej? Ugrupowanie to bowiem dotychczas sprawnie radziło sobie w budowaniu większościowego poparcia w Radzie Miasta dla swojego człowieka na stanowisko przewodniczącego. Po ostatnich wyborach samorządowych karty miało przecież lepsze, bowiem prezydentem miasta został członek PO. A jednak z lepszymi kartami, Platforma musiała oddać swojego asa – Wiesława Steinke.