KONIN. Konwencja Wyborcza PiS. Jarosław Kaczyński o odbudowywaniu narodowej jedności i godności oraz sprzeciwie przeciwko społecznym eksperymentom na uczniach

1

Kilkaset osób zgromadzonych w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie na Okręgowej Konwencji Wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, 29 sierpnia, żywo reagowało na tezy wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. A ten – w dobrej formie – mobilizował do aktywności. I podkreślił: ,,W interesie Polski i w interesie Polaków jest to, żeby dobra zmiana była kontynuowana”.

Prezes PiS uzasadniał, że zwycięstwo w wyborach pozwoli dalej prowadzić politykę społeczną o wielkim rozmachu, politykę rozwoju oraz odbudowywania naszej narodowej jedności i godności.

Podkreślił znaczenie zrównania szans rozwojowych, niezależnie od tego, gdzie się mieszka: w dużym mieście, w małym mieście, czy też na wsi. I zapowiedział kontynuowanie zasypywania dysproporcji. Jednocześnie stanowczo opowiedział się za obroną wartości chrześcijańskich, które są podstawą cywilizacji europejskiej. A tym samym przeciwko podważaniu tradycyjnego porządku rzeczy.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość jest gwarancją tego, że uczniowie w szkołach nie będą przedmiotem społecznych eksperymentów, że rodzicom nie zabierze się prawa do wychowania dzieci, a Kościół nie zostanie wyrzucony ze szkół.

W swoim wystąpieniu skupił się na programie i dotychczasowych osiągnięciach rządu Zjednoczonej Prawicy. Trochę dostało się opozycji za hejt i oszczerstwa. Ale jednocześnie lider PiS podkreślił, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych musi zwyciężyć pozytywny program.