STARE MIASTO. Szkoła w Modle Królewskiej zachęca uczniów do udziału w akcjach społecznych

6

Aktualna sytuacja w Polsce zobligowała nauczycieli do sięgnięcia po narzędzia do pracy zdalnej. W Szkole Podstawowej w Modle Królewskiej również przeniesiono naukę z ,,ławki szkolnej” do internetu. Dzięki dobremu rozeznaniu wychowawców klas w sytuacji domowej uczniów technika nauczania została dostosowana do możliwości każdej rodziny. Nauczyciele stworzyli online grupy przedmiotowe całych klas, dzięki czemu możliwy jest przepływ informacji oraz dyskusje grupowe, za pomocą poczty przesyłają też linki z ciekawymi materiałami edukacyjnymi, które mają na celu rozbudzić ciekawość uczniów.

W tym nietypowym dla wszystkich czasie ważne jest również wsparcie duchowe udzielane w rozmowach telefonicznych uczniom i rodzicom przez wychowawców i aktywnie działającego pedagoga i psychologa szkolnego.

Nauczyciele zachęcają uczniów do udziału w akcjach społecznych. Wychowankowie szkoły chętnie wzięli udział między innymi w akcji kolorowych skarpetek z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Włączyli się do niej również rodzice i wychowawcy. Nauczyciele zainspirowali uczniów do wzięcia udziału w pięknej akcji ,,Kartka dla medyka”.

Biblioteka szkolna prowadzi ,,kącik kulturalny” online przeniesiony z gazetki szkolnej – teraz w formie linków, zdjęć i informacji zamieszczanych na stronie szkoły.

Informacje z wydarzeń są na bieżąco zamieszczane na facebookowym profilu szkoły.

(Gmina Stare Miasto)