KONIN. Świat z bajek Disneya na paznokciach

Konkurs (2)

15 czerwca w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbył się konkurs INDYWIDUALNYCH STYLIZACJI PAZNOKCI ,,ŚWIAT W BAJKACH WALTA DISNEYA”.

Konkursy stylizacji paznokci stały się już tradycją konińskiego ,,Medyka”. Tegoroczna edycja miała jednak inny charakter niż poprzednie. Pandemia koronawirusa i obowiązujące przepisy epidemiczne zmusiły organizatorów do przeniesienia się w świat wirtualny i wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych.

Zgodnie z regulaminem każda szkoła prowadzona przez samorząd województwa wielkopolskiego, która wyraziła chęć udziału w konkursie, musiała przesłać do 8 czerwca materiały utrwalone na DVD w postaci filmu dokumentującego przebieg wykonania zadania i zdjęcia efektów końcowych – paznokci ozdobionych lakierami hybrydowymi i materiałami zdobniczymi zgodnie z tematem konkursu.

Główna część konkursu odbyła się online. Uczestników, którzy połączyli się za pomocą komunikatora internetowego, powitał dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Wojciech Szymczak. Po nim w imieniu Marzeny Wodzińskiej, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, i swoim własnym głos zabrała dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW Dorota Kinal. Podziękowała młodzieży i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Następnie zaprezentowano wykład nauczycielki konińskiego ,,Medyka” – farmaceutki Sylwii Wałowskiej – o pielęgnacji dłoni i paznokci, substancjach, które można wykorzystać w celu poprawy stanu skóry i płytki paznokciowej, z informacjami, jak troszczyć się o skórę narażoną na częsty kontakt z substancjami dezynfekującymi.

Jury złożone z nauczycieli szkół biorących udział w rywalizacji dokonało oceny przesłanych materiałów, analizując filmy z przebiegu prac nad stylizacją i zdjęć dłoni z efektami pracy konkursowej. Na starannie opracowanych metodą hybrydową paznokciach można było podziwiać morskie głębiny, syrenie łuski, muszle i Arielkę – bohaterkę bajki ,,Mała Syrenka”, dwie stylizacje z bałwankiem Olafem i zimowymi klimatami z bajki ,,Kraina Lodu” oraz hawajską plażę z palmami, na której bawią się Lilo i Stitch – bohaterowie filmu Walta Disneya ,,Lilo i Stitch”. Ocenie zostały poddane następujące elementy: technika malowania lakierem hybrydowym i uzyskanie efektu tafli, zgodność z tematem i oryginalność pomysłu, wrażenie estetyczne wykreowanej stylizacji, precyzja zdobień i oryginalność wykorzystanych materiałów zdobniczych.

Po przesłaniu protokołów z każdej ze szkół biorących udział w konkursie i podliczeniu głosów dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Dorota Kinal ogłosiła wyniki online, pogratulowała w imieniu wicemarszałek Marzeny Wodzińskiej kreatywności i zaangażowania, wyraziła zachwyt nad zaprezentowanymi stylizacjami i życzyła powodzenia i wykorzystania talentu oraz umiejętności w przyszłej pracy. Podziękowała także dyrektorowi Wojciechowi Szymczakowi i wszystkim pracownikom szkoły medycznej w Koninie za organizację konkursu.

Dyrektor Wojciech Szymczak podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu: kierownictwu szkoły, nauczycielom-kosmetologom, nauczycielowi, który przygotował i wygłosił wykład online o pielęgnacji dłoni i paznokci, administratorowi sieci komputerowej i wszystkim, którzy włączyli się w nagranie filmu i zrobienie zdjęć konkursowych i w trakcie konkursu.

I miejsce zajął koniński ,,Medyk” – WSCKZiU w Koninie i słuchaczka II roku technika usług kosmetycznych – Paulina Wiśniewska (nagrodą był zestaw do pielęgnacji dłoni, w którym były: parafiniarka, frezarka, lampa UV, pochłaniacz);
II miejsce – WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim (otrzymało zestaw do pielęgnacji dłoni, w którym były: parafiniarka, frezarka, lampa UV);
III miejsce – WSCKZiU w Rawiczu – nagrodzone zostało parafiniarką i frezarką;
IV miejsce – WSCKZiU w Złotowie – nagrodzone zostało parafiniarką.

Nagrody i dyplomy zostały przekazane do szkół drogą pocztową. Gratulujemy laureatom.