KONIN. „Medyk” wyzwań się nie boi. Aby pomóc chorej Alicji z Kramska

Medyk2

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie dziękuje zaprzyjaźnionemu Zespołowi Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie za nominację do akcji #gaszynchallenge na rzecz pozyskania funduszy dla malutkiej Alicji z Kramska, która czeka na operację nóżek w Paley European Institute. O chorobie Alicji można przeczytać na stronie siepomaga, gdzie trwa zbiórka https://www.siepomaga.pl/pomagamy-ali

Skąd wziął się pomysł #gaszynchallenge? Idea jest prosta – wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów – nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka, nominować innych. Płomień pomocy rozpalił Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie, który uruchomił pokłady dobroci w ludziach, by pomóc Wojtusiowi z rdzeniowym zanikiem mięśni – SMA.

GaszynChallenge to akcja, która pomaga teraz innym dzieciom – a pompki i przysiady robią policjanci, strażacy, żołnierze, przedstawiciele różnych instytucji, uczniowie, pracownicy firm prywatnych i państwowych.

,,Medyk” to szkoła, która nie boi się wyzwań mimo kończącego się roku i otrzymaniu nominacji w piątek, w godzinach późno popołudniowych. A na realizację zadania jest 48 godzin. Nastąpiła pełna mobilizacja. Zgłosili się słuchacze i nauczyciele.

Pogoda zmusiła WSCKZiU do wykonania zadania na szkolnym łączniku. Po dezynfekcji powierzchni, założeniu maseczek i rękawiczek, kilku podejściach do nakręcenia filmu, wszystko potoczyło się szybko i sprawnie. Wystarczyło kilkanaście godzin od nominacji i zadanie zostało wykonane. WSCKZiU nominował też kolejne placówki, które będą mogły przyłączyć się do akcji gaszynchallenge dla Alicji: Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie i Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.