WYBORY PREZYDENCKIE 2020. KONIN. Premier Mateusz Morawiecki: ,,Potrzebna maksymalna mobilizacja. Od tego zależy los Polski”

3

- Wyjdziemy z kryzysu najszybciej w Europie. Ale tylko z pomocą prezydenta Andrzeja Dudy jesteśmy w stanie to zrobić – powiedział dzisiaj na spotkaniu w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał dotychczasowe szybkie działania przeciwdziałające negatywnym skutkom związanym z epidemią koronawirusa i wprowadzone pakiety ochronne, dzięki czemu ,,bezrobocie wzrośnie w minimalnym stopniu”. Było to możliwe dzięki dobrej współpracy Rządu, Sejmu i Prezydenta RP. Jednocześnie stwierdził, że ze zgrozą można myśleć o tym, co by się stało z naszym krajem w obecnej trudnej sytuacji, gdyby rządzili poprzednicy.

Zdaniem premiera Morawieckiego, polityka Platformy Obywatelskiej to kłamanie rano, a wieczorem zaprzeczanie samemu sobie. Przywołał kandydata PO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który nawet nie pamiętał, że był posłem i głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, ustawie zaproponowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wcześniej to rząd PO – PSL podwyższył wiek emerytalny wbrew woli większości społeczeństwa.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że potrzebna jest maksymalna mobilizacja wyborców, bowiem od wyniku wyborów zależy los Polski na dziesięciolecia. – Wrócimy do normalności wcześniej niż się wydaje – podkreślił w kontekście problemów gospodarczych i społecznych dotykających poszczególne kraje zmagające się z koronawirusem. Ale potrzebna jest do tego zgodna współpraca z prezydentem. A to może zapewnić jedynie prezydent Andrzej Duda.