STARE MIASTO. Zmiana organizacji ruchu w związku z przebudową drogi powiatowej w Żychlinie

Rozpoczęła się przebudowa ulic Parkowej i Sosnowej w Żychlinie. W związku z modernizacją ulic i budową ronda odcinek drogi powiatowej, przy której znajduje się szkoła podstawowa, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie oraz kościół od 10 marca br. został zamknięty do odwołania.

- Zamknięcie ul. Parkowej w Żychlinie jest konieczne ze względu na zakres planowanych prac i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom jak i pracownikom wykonawcy – informuje wójt gminy Stare Miasto Dariusz Puchała. – Wprowadzono objazdy dla samochodów przez ul. Borową oraz ul. Sosnową, dla autobusów MZK i PKS zmieniono nieznacznie trasy. O wszelkich zmianach staramy się na bieżąco informować naszych mieszkańców – dodaje włodarz.

Zadanie realizuje firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych SA z siedzibą w Kole, a wartość powiatowej inwestycji to 3 496 123,07 zł. W ramach tej inwestycji zostaną zrealizowane m.in. roboty rozbiórkowe, budowa skrzyżowania ulic typu rondo, montaż nowych słupów oświetleniowych wraz z oprawami oświetleniowymi oraz budowa z kostki granitowej zatok postojowych dla autobusów. Zakończenie przebudowy drogi nr 3251P planowane jest na 1 sierpnia 2021 roku.

- Gmina Stare Miasto partycypuje w kosztach tego zadania, dlatego prace były z nami konsultowane między innymi w zakresie projektu czy wykonania. Dla nas jest to bardzo ważna inwestycja, dzięki której poprawimy bezpieczeństwo uczęszczającej do tutejszych szkół młodzieży, a także pozostałych pieszych, rowerzystów oraz kierowców – podkreśla wójt Dariusz Puchała.

(Gmina Stare Miasto)