SOLIDARNI w PARTNERSTWIE. Świątecznie i z życzeniami podsumowali rok 2021

KGI_SwP (34)

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” zorganizowało spotkanie wigilijne, jednocześnie podsumowujące rok 2021. Uczestniczyli w nim przedstawiciele powiatów: konińskiego i tureckiego, burmistrzowie i wójtowie z gmin: Golina, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków, Zarząd, Rada Stowarzyszenia, Komisja Rewizyjna oraz pracownicy biura.

Prezes Stowarzyszenia Ireneusz Ćwiek powitał wszystkich przybyłych gości i podziękował im za współpracę w mijającym roku. Następnie dyrektor biura Iwona Bańdosz podsumowała działalność Stowarzyszenia oraz przedstawiła działania zrealizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność.

W imieniu samorządowców głos zabrała Eugenia Paterkiewicz – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tureckiego, wicestarosta koniński Władysław Kocaj oraz burmistrz gminy i miasta Rychwał Stefan Dziamara. W swoich wystąpieniach podkreślili ważną rolę Stowarzyszenia w rozwoju sześciu gmin zrzeszonych w LGD, czego efektem jest poprawa jakości życia w społecznościach lokalnych.

Spotkanie było chwilą wytchnienia i wzajemnej radości z oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Czas przy wigilijnym stole umilił występ Sławomira Pilarskiego – artysty z gminy Golina. Stowarzyszenie przygotowało również dla wszystkich świąteczne upominki.