









29 lipca na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Koninie komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koninie st. bryg. Tomasz Kruszyński wręczył wyróżnienie st. ogn. Adamowi Przybylakowi za udzielenie pomocy mężczyźnie, u którego doszło do zatrzymania krążenia.
10 lipca Adam Przybylak podczas urlopu wypoczynkowego w Karpaczu zauważył mężczyznę, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia podczas popularnego
biegu 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc. Strażak z Konina, mimo że był formalnie poza służbą, niezwłocznie przystąpił do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która następnie była kontynuowana przez ratowników Grupy Karkonoskiej GOPR. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji udało się uratować życie mężczyzny. To pokazuje, że nawet na urlopie strażacy nie przestają być strażakami.
opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 2