









Integracyjny Festiwal Nauki, organizowany przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Skulsku, to cykliczne wydarzenie zmierzające do popularyzacji pozytywnych wzorców propagujących modę na zdobywanie wiedzy i umiejętności. Jego 10. edycja odbyła się 11 kwietnia. Do konkursu przystąpiło 14 zespołów. Warunkiem był udział w realizacji i prezentacji projektu osoby niepełnosprawnej.
Pomysły były różne. Na przykład zespół z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Zygmuntowie w składzie: Anna Nowakowska, Katarzyna Włosiniak i Kamil Sielicki, przygotowany przez opiekunów – Annę Iwanowską i Sarę Jarka – zaprezentował piramidę żywieniową, zachęcając jednocześnie do zdrowego stylu życia. Dało mu to III miejsce. Ale jak podkreślili organizatorzy, wygrali wszyscy, bowiem zdobywanie wiedzy łączy ludzi i pomaga im odkrywać także samych siebie.
Uczestnicy Integracyjnego Festiwalu Nauki wysłuchali prelekcji Damiana Kruczkowskiego, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, na temat Mieczysława Bekkera, wybitnego polskiego naukowca, który lata szkolne spędził w Koninie. I być może z tego miejsca, patrząc na księżyc, uwierzył, że może na nim stanąć człowiek. A wiele lat później skonstruował pojazd księżycowy.