GOLINA. Szkoła na odległość

IS_DSC02045

Blisko 19 tysięcy osób skorzystało dotychczas z Centrum Kształcenia ,,Wioska internetowa – kształcenie na odległość na terenach wiejskch”, które funkcjonuje w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie. Nadal jednak nie wszystkie jego możliwości są wykorzystane.

Placówka istnieje od 1 kwietnia 2008 roku. Pomógł w tym Europejski Fundusz Społeczny. Jednak od dłuższego czasu finansuje ją samorząd lokalny. Założeniem było przyczynienie się do poszerzenia wiedzy i kwalifikacji osób poprzez m.in. wyszukiwanie w sieci internet interesujących danych, informacji i publikacji, korzystanie z oprogramowania wspomagającego kształcenie, czyli programów edukacyjnych, w tym encyklopedii, słowników i atlasów oraz korzystanie z tak zwanej platformy e-edukacyjnej (to po prostu jedna z form kształcenia) .

Do dyspozycji mieszkańców jest 10 komputerów. Jak powiedziała dyrektor Alina Kozłowska, korzystają z nich nie tylko uczniowie miejscowej szkoły i starsi mieszkańcy Radoliny, ale również osoby z innych miejscowości gminy.

Centrum jest otwarte od poniedziałku do piątku, w godz.11.30 – 19.30. Korzystać z komputerów, użytecznych programów i internetu można za darmo. Niewielkie opłaty są pobierane jedynie za wydruki.

is_dsc02043

Picture 1 of 3

Zawsze można liczyć na profesjonalne wsparcie koordynatorek Centrum: Beaty Szymczak i Barbary Stefanowskiej-Tober.

Choć sporo osób wzięło dotychczas w różnych kursach zorganizowanych bezpośrednio w Centrum Kształcenia, to nadal niewielkim zainteresowaniem cieszą się bezpłatne kursy internetowe. Oferta jest szeroka: od kursów językowych po uczące praktycznych umiejętności. Wystarczy po prostu zgłosić się w Centrum, a później, jeżeli ma się komputer i dostęp do internetu, uczestniczyć w tej formie kształcenia we własnym domu. Warto spróbować.