RYCHWAŁ. Wielka Orkiestra i wizyta u Owsiaka

IS_P1020508

9 stycznia już po raz 11. zagra w Rychwale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze będzie zbierało blisko 150 wolontariuszy. A w akcję zaangażowały się wszystkie szkoły. Grupa z Rychwała odwiedziła Sztab WOŚP w Warszawie, spotkała się z Jurkiem Owsiakiem i przywiozła pamiątki, które będzie można wylicytować na aukcji w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.

W tym roku Orkiestra pomoże dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W Rychwale kwesta rozpocznie się o godz. 8.00. O godz. 13.30 przewidziano zabawy i gry ruchowe dla najmłodszych, malowanie twarzy oraz loterię fantową, w której każdy los wygrywa. Potem na scenie przez kilka godzin prezentować się będą młodzi artyści z gminy Rychwał. Natomiast o godz. 19.00 z przebojami Anny Jantar wystąpi Anna Żebrowska.

O godz. 20.00 rozpocznie się aukcja pamiątek, atrakcyjnych przedmiotów i dzieł artystycznych. Będą wśród nich obrazy Jolanty Ogorzałek (nauczycielka języka polskiego miejscowego Gimnazjum), Romana Świderskiego (,,Pracownia pod Galerią” Centrum Kultury i Sztuki w Koninie) oraz Anny Ksykiewicz.

is_dsc02055

Picture 1 of 9

Z remizy nikt nie wyjdzie głodny, bowiem organizatorzy zapowiadają serwowanie grochówki, pieczonych kiełbasek, kaszanki, ciast i napojów.

Jak poinformowała Anna Kupska, szefowa Sztabu WOŚP w Rychwale, w roku ubiegłym zebrano ponad 19 tys. zł. – Zapału nam nie brakuje. A mieszkańców gminy Rychwał prosimy o wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także w tym roku.