KONIN. Dwudziesty na prawie 400 zawodników

Powiat koniński znalazł sie na 20 miejscu w corocznym rankingu przygotowywanym przez Związek Powiatów Polskich. Poprawił się o 11 pozycji w porównaniu z rokiem 2009. Oceniano 379 powiatów drugiego szczebla samorządu terytorialnego.

To dobry wynik. Zajęcie 20. miejsca plasuje nas w czołówce samorządów w Polsce. Z pewnością będziemy dążyć do poprawienia tej lokaty i awansu do pierwszej dziesiątki. Dla wielu samorządów ranking ZPP jest najbardziej obiektywną oceną działalności powiatów. Chcemy więc nie tylko zaznaczyć tam swoją obecność, ale zająć jak najwyższe miejsce – powiedział starosta koniński Stanisław Bielik.

Ranking obejmuje 379 powiatów zrzeszonych w Związku Powiatów Polskich. Działalność samorządów oceniano m.in. w kategoriach: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców i jednostek samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa.

Powiat koniński klasyfikowany był w ośmiu kategoriach. Najwięcej punktów dostał za działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców oraz funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Ranking przygotowywany jest od 2003 r. Rok później powiat koniński znalazł się na 11. miejscu w rankingu. To najlepszy do tej pory wynik.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA