KONIN. Wspaniały środek piłkarskiej Polski

IS_DSC02752

Nowy trener kadry narodowej kobiet w piłce nożnej kobiet Roman Jaszczak 17 stycznia przyjął kolejne gratulacje, tym razem od władz miasta Konina. Prezydent Józef Nowicki wręczył mu zegarek, który ma mierzyć tylko pomyślne sportowe chwile.

Roman Jaszczak to w ostatnich dziesięcioleciach czwarty trener kadry narodowej z Konina. Trzech poprzednich reprezentowało szermierkę. Tym razem jest to piłka nożna.

Nowy selekcjoner kadry piłkarek powiedział, że jest pasjonatem. To on – jak to określił – walczył o to, aby dziewczęta i kobiety, skoro chcą grać w piłkę nożną, mogłby to robić. Udało mu się dopiąć swego. W regionie konińskim nawet laik słyszał o osiągnięciach Konińskiego Klubu Piłkarstwa Kobiecego ,,Medyk”. Był on 25 razy mistrzem Polski w różnych grupach wiekowych.

Trener kadry uspokoił, że o Koninie nie zapomni, ponieważ jest to wspaniały środek Polski, a tym samym naturalnym jest, aby to miejsce nadal odgrywało znaczącą rolę w kobiecej piłce nożnej. Przez Romanem Jaszczakiem jednak teraz poważniejsze wyzwania. – Obecnie jesteśmy typowym europejskim średniakiem. Ale za 4 – 5 lat ta reprezentacja daleko zajdzie – zabawił się w proroka.

Może mu w tym pomóc charakter. Trener kadry stwierdził, że jest spokojniejszy niż kiedyś, o czym świadczy to, że od 7 lat nie dostał od sędziów piłkarskich kary porządkowej.

Dodał, że kobieca piłka nożna nie ma wsparcia w dziennikarzach. Nadal niewielu uważa ją za produkt medialny, który może zapewnić wysoką oglądalność.

is_dsc02760

Picture 1 of 20

Zainteresowani piłką nożną pań mogą dużo się o niej dowiedzieć na stronie: www.medykkonin.pl