KONIN, KLECZEW, SOMPOLNO. Po kielichu do ciągnika

logo_konin_95

Trzynastu nietrzeźwych kierujących zatrzymali w czasie trzech ostatnich dni policjanci na drogach Konińskiego. Jedenastu z nich odpowie za przestępstwo, dwóch za wykroczenie. To bilans przeprowadzonych kontroli.

Cel zawsze jest ten sam – bezpieczeństwo na drogach. W czasie trzech ostatnich dni mundurowi zatrzymali 8 kierowców aut osobowych, motocyklistę i 4 rowerzystów. Tylko w czterech przypadkach wynik badania wskazał u zatrzymanych poniżej promila, pozostali mieli w swoim organizmie blisko bądź grubo ponad 2 promile alkoholu. Dwóch z zatrzymanych doprowadziło do kolizji drogowych. W Roztoce, na terenie gminy Kleczew, 45-letni kierowca ciągnika rolniczego, który miał w swoim organizmie 2 promile alkoholu, doprowadził do kolizji drogowej z osobowym oplem. Natomiast w Sycewie, w gminie Sompolno, w sobotę przed północą 33-letni kierowca opla, który prowadził auto mając w wydychanym powietrzu 0,4 promila alkoholu, wpadł w poślizg i uderzył w słupek telekomunikacyjny oraz w ogrodzenie posesji.

Komenda Miejska Policji w Koninie przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem. Wszystkim zatrzymanym policjanci zarekwirowali prawa jazdy. Kierowcy będą musieli również odpowiedzieć karnie za jazdę na podwójnym gazie. A osoby, które doprowadziły do kolizji, czeka dodatkowa odpowiedzialność za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

(źródło: Komenda Miejska Policji w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA