GOLINA. Najlepsi w piłce nożnej

IS_Golina

Reprezentacja Goliny była najlepsza w Turnieju Halowej Piłki Nożnej, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Rywalizowało 8 drużyn. Celem turnieju było wyłonienie reprezentacji powiatu konińskiego na półfinał wojewódzki XIII Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi. Organizatorzy zapraszają 20 lutego do hali sportowej w Kazimierzu Biskupim.

8 drużyn podzielono na 2 grupy. Grupa „A”: Wilczyn – Stare Miasto 2 : 2, Wilczyn – Rychwał 1 : 2, Wilczyn – Kleczew 4 : 0, Rychwał – Kleczew 3 : 3, Rychwał – Stare Miasto 4 : 1, Stare Miasto – Kleczew 2 : 2.

1. Rychwał 7 pkt. 9 : 5
  2. Wilczyn 4 pkt. 7 : 4
  3. Kleczew 2 pkt. 5 : 9
  4. Stare Miasto 2 pkt. 5 : 8

Grupa „B”: Golina – Rzgów 1 : 1, Golina – Krzymów 5 : 1, Golina – Ślesin 7 : 1, Rzgów – Ślesin 2 : 0, Rzgów – Krzymów 8 : 0, Krzymów – Ślesin 7 : 1.

1. Golina 7 pkt. 13 : 3
  2. Rzgów 7 pkt. 11 : 1
  3. Krzymów 3 pkt. 8 : 14
  4. Ślesin 0 pkt. 2 : 16

W meczu o III miejsce spotkały się drużyny, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach. Wilczyn pokonał Rzgów 3 : 2. W finale naprzeciw siebie stanęli zwycięzcy grup. Golina wygrała z Rychwałem 2 : 1 i tym samym okazała się najlepsza w całym turnieju. Mistrzowie wystąpili w składzie: Janusz Sobczak, Michał Jankowski, Robert Iwiński, Daniel Kaczan, Tomasz Kowalski, Łukasz Urban, Michał Witkowski, Krzysztof Stępiński, Jarosław Szymaniak. Miejsca 5 – 8 zajęły: Krzymów, Kleczew, Stare Miasto, Ślesin.