CANNES. Trzy razy Nawrocki

IS_Wójt + BB

Dziewięć jednostek samorządu terytorialnego i stowarzyszeń z województwa wielkopolskiego weźmie udział w marcowych Międzynarodowych Targach Nieruchomości w Cannes, we Francji. Organizatorem wyjazdu jest Urząd Marszałkowski. Jedynym reprezentantem urzędów gmin z regionu konińskiego będzie Stare Miasto.

Cannes, znane z festiwalu filmowego, miasto mniejsze od Konina, organizuje też znane Targi Nieruchomości. W roku ubiegłym brało w nich udział ponad 80 krajów. Urząd Marszałkowski w ramach projektu ,,Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce” do udziału w misji gospodarczej zaprosił również samorządy i stowarzyszenia. Trzeba jednak było przejść sito konkursowe.

Udało się m.in. Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski, Stowarzyszeniu A2 Wielkopolska oraz Urzędowi Gminy w Starym Mieście. Ryszard Nawrocki, wójt Starego Miasta, jest członkiem zarządu pierwszego i prezesem drugiego. Można więc powiedzieć, że to jego personalny sukces. A gmina Stare Miasto w Cannes będzie promowana przez 3 podmioty. Przy tym Urząd Gminy miał trochę szczęścia. Aby zakwalifikować się do wyjazdu, trzeba było zdobyć ponad 50 proc. z 67 punktów. Minimalna wymagana liczna wynosiła więc 34. I właśnie tyle uzyskał UG w Starym Mieście.

(zdjęcie Brigitte Bardot – Wikipedia Commons. Medialna kariera znanej francuskiej aktorki zaczęła się od festiwalu w Cannes, w 1953 roku. W tym właśnie roku urodził się Ryszard Nawrocki, wójt Starego Miasta)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA