KOTY DO ADOPCJI. Bzdura z zoopsychologiem

Koty 2

Miłośnicy kotów mogą wziąć udział w dwóch imprezach w regionie konińskim, w dwie kolejne niedziele. Jest to także okazja do przygarnięcia małych zwierząt, które za ludzkie traktowanie potrafią się odwdzięczyć. Nie wszyscy koty lubią. Tak jak w historii.  Bywały uważane za święta. I za takie, które trzeba uśmiercać.

Miejski Dom Kultury w Kole zaprasza 13 lutego, w godz. 10.00 – 14.00, na imprezę z okazji Światowego Dnia Kota. W programie wystawy, konkursy i porady. W kolejną niedzielę, 20 lutego, w godz. 10.00 – 16.00, na wystawę kotów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, zaprasza Koniński Dom Kultury w Koninie. Wstęp na obie imprezy jest wolny.

W Kole przewidziano wykład zoopsychologa. Jest to bzdura terminologiczna. Żadna legalna uczelnia w Polsce nie nadaje tego typu tytułów. I nie będzie nadawać, ponieważ psychologia jest nauką o człowieku i dodawanie przedrostka ,,zoo” jest pozbawione sensu. Zachowaniem zwierząt zajmuje się etologia. Wiele popularnych książek z tej dziedziny napisał Konrad Lorenz, uważany za twórcę nowoczesnej etologii.

Okazuje się, że zoopsycholog został wpisany na listę zawodów Ministerstwa Pracy. Zadbała o to jedna z placówek oświatowych, która kształci właśnie …zoopsychologów. Przy tym, żeby zostać psychologiem, trzeba ukończyć studia magisterskie. Zoopsychologowi wystarczy …kurs. Do jego zadań zawodowych należy na przykład …ocena stanu psychicznego i osobowości zwierzęcia oraz przeprowadzanie testów psychicznych. Zoopsychologowie każą sobie słono płacić za swoje usługi. Na stronach internetowych dwóch z nich znaleźliśmy informację, że za pierwsze spotkanie trzeba dać 120 zł.