RYCHWAŁ. Oddech, serce, oddech, życie

Pomoc

Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Rychwale uczy też, jak ratować życie. 21 lutego zorganizowano zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Skorzystało z nich 77 dzieci, uczniów klas III i IV. Statystyki mówią, że gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie.

Zajęcia prowadzili nauczyciele: Dorota Zub, Agnieszka Bednarek i Bartosz Drewniacki. Fachową wiedzę zdobyli w ramach programu ,,Ratujemy i uczymy ratować”.

Zajęcia odbywały się w grupach ćwiczeniowych. Uczniowie uczyli się, krok po kroku, podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, takich jak: dbałość o bezpieczeństwo, sprawdzanie przytomności, wzywanie służb ratunkowych, sprawdzanie oddechu, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej oraz przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (zespół zabiegów, których zadaniem lub skutkiem jest przywrócenie podstawowych funkcji życiowych, to jest co najmniej krążenia krwi i oddychania). Ćwiczenia praktyczne odbyły się na fantomach podarowanych przez Fundację WOŚP.

is_dscn5757

Picture 1 of 7

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA