STARE MIASTO. Czy „Jeżycjada” to stado jeży?

IS_DSC08419

V Gminny Konkurs Czytelniczo-Literacki „Jeżycjada znana i lubiana” już po raz piąty zorganizowano w Zespole Szkół w Żychlinie. Wzięło w nim udział 12 uczniów z 6 szkół: podstawowych – w Barczygłowie, Krągoli, Ruminie i Żychlinie oraz gimnazjów – w Liścu Wielkim i Żychlinie. Wykazali się dużą wiedzą na temat twórczości Małgorzaty Musierowicz.

Konkurs składał się z trzech części: plastycznej, literackiej i czytelniczej. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać dwie książki Małgorzaty Musierowicz, wykonać afisz teatralny zapraszający na przedstawienie Hamleta oraz napisać 4 wierszowane zagadki dotyczące bohaterów „Jeżycjady”. Zmagania konkursowe oceniała komisja, do której organizatorzy zaprosili pracowników Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie. Po podsumowaniu punktów zdobytych przez uczestników za wykonanie wszystkich zadań konkursowych, wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach:

Szkoła podstawowa:

I miejsce – drużyna z Barczygłowa w składzie: A.. Pieniecka i B. Stelmasik, II – drużyna z Żychlina (P. Kupiec i E. Skowronek), III miejsce – z Rumina (A. Duszyńska i A. Miśkiewicz).

Gimnazjum:

I miejsce – drużyna z Żychlina w składzie M. Kaszuba i J. Ogińska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy w Starym Mieście.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zareagowali pozytywnie na zaproszenie do konkursu oraz fundatorom nagród.

(nadesłała: Danuta Świderska)