KONIN. Kalejdoskop z przedszkolakami

Kalejdoskop

435 małych tancerzy z 24 placówek przedszkolnych wzięło udział w XII Wielkopolskim Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „KALEJDOSKOP 2011”, który w dniach 17 i 18 marca odbył się w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie przy współpracy z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz KDK.

Zaprezentowały się 24 placówki przedszkolne z terenu województwa wielkopolskiego: przedszkola nr: 1,2,4,5,7,8,10,11,12,14,15,16,25,32 z Konina oraz nr 1,2,4 ze Słupcy, samorządowe z Rychwała, z Babiaka i z Pyzdr, gminne z Brudzewa, przedszkole ze Strzałkowa, z Goliny oraz oddział przedszkolny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Pyzdr) w 24 układach tanecznych. Nad prawidłowością przebiegu przeglądu czuwała komisja artystyczna w składzie: Justyna Szczap-Morkowska, Małgorzata Prządka i Wioletta Rzemyszkiewicz – wszyscy MDK Konin.
Wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie otrzymały: dyplomy dla przedszkoli, podziękowania dla nauczycielek przygotowujących zespoły, dyplomy dla uczestników przeglądu, upominki (pojemniki na zabawki, puzzle, gry edukacyjne, rakietki plażowe) ufundowane przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

Komisja artystyczna XII Wielkopolskiego Przeglądu Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „Kalejdoskop 2011” postanowiła przyznać wyróżnienia wszystkim przedszkolom biorącym udział w przeglądzie za: miłe wrażenie artystyczne, przekazanie radości dziecięcej w tańcu, za widowiskowość, za ciekawe układy choreograficzne, skoczne rytmy a także za właściwy dobór repertuaru i krzewienie kultury narodowej oraz regionalnej.

(nadesłał: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie)