ROLNICTWO. Siewca i 10 tysięcy złotych

Marszałek województwa wielkopolskiego nagrodził wczoraj najlepszych rolników z regionu. Dziesięciu najbardziej przedsiębiorczych gospodarzy otrzymało statuetki Siewcy i czeki  na 10 tysięcy złotych. W gronie laureatów nie zabrakło rolników z powiatu konińskiego. X edycja Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku” zakończyła się sukcesem dla Marii i Karola Piątkowskich z Dąbrowy w gminie Sompolno.

Do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku” pretendowało 17 gospodarzy z całego województwa. Akty nominacji otrzymali także rolnicy z powiatu konińskiego: Agnieszka i Piotr Michalscy z Tomisławic (gmina Wierzbinek), Jolanta i Józef Nawroccy z Kuźnicy (gmina Kramsk) oraz Maria i Karol Piątkowscy z Dąbrowy (gmina Sompolno). Jednak najcenniejsze trofea konkursu: tytuł, statuetka siewcy oraz nagroda finansowa przypadły Marii i Karolowi Piątkowskim.

Państwo Piątkowscy  prowadzą gospodarstwo szkółkarskie z ponad 65-letnią tradycją. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii osiąga ono wysoki poziom produkcji i satysfakcjonujące wyniki ekonomiczne. Prowadzone na 13 ha uprawy trafiają do klientów w całym kraju, a także za granicą. Roczna sprzedaż wynosi 230 tysięcy roślin.

Gospodarstwo jest przedsięwzięciem rodzinnym, w którym obecnie pracuje trzecie pokolenie. Rolnicy zamierzają wyspecjalizować się w produkcji drzew alejowych oraz szczepionych roślin liściastych i iglastych.  Najbliższe ich plany związane są inwestycjami w nowoczesny sprzęt oraz rozbudowę i modernizację powierzchni upraw kontenerowych. O swojej pracy w rolnictwie mówią, że to nie tylko wyuczony zawód, ale połączenie pasji z kontynuacją tradycji rodzinnych.

(nadesłała: rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA