KONIN, RYCHWAŁ, RZGÓW, SOMPOLNO, ŚLESIN, WIERZBINEK. Okładali się sztachetami

logo_konin_95

Wczoraj zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj koninianie, którzy dzień wcześniej późnym wieczorem zostali zatrzymani przez policjantów tuż po dokonanym włamaniu. Mężczyźni w budynku byłej pralni w starej części Konina wyrwali kraty zabezpieczające okna, wyważyli, je a następnie ukradli miedziane przewody. Zatrzymani, 25-latek i towarzyszący mu 19-latek, mieli przy sobie łupy i nożyce, które pomogły im w przestępstwie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali wczoraj po południu 39-letniego bezdomnego mężczyznę, powiązanego z kradzieżą w kościele w starej części Konina metalowej skarbonki na ofiary. Policjanci w pobliskiej ulicy w opuszczonych budynkach zatrzymali mężczyznę wraz z uszkodzoną metalową skrzynką. Bezdomny 39-latek był pijany, badanie wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rychwale ustalili uczestników wczorajszej bójki, do jakiej doszło  po południu w Jaroszewicach Rychwalskich. Trzej miejscowi mężczyźni w wieku 30 i 23 lat wszczęli bójkę, okładając się pięściami i wyrwanymi z pobliskiego płotu sztachetami. Jeden z uczestników doznał powierzchownych zranień od ostrego narzędzia w okolicy kciuka i pleców. Relacje uczestników są sprzeczne, policjanci dokładnie będą wyjaśniać przebieg zdarzenia.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Ślesinie w czasie pełnienia służby w Piotrkowciach przy kanale łączącym Jezioro Licheńskie z miejscową przepompownią zauważyli mężczyznę, który na brzegu rozkładał siatki. Gdy do niego podeszli, okazało się, że zawiązuje on do słupa wontony. 44-letni miejscowy mężczyzna został zatrzymany, a sieci służącego do nielegalnego połowu zabezpieczone przez policjantów. Za nielegalny połów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj w Sławsku zgłoszono włamanie do sklepu z częściami motoryzacyjnymi. Sprawca z kasy fiskalnej ukradł 500 zł. W miejscowości Młynek, w gminie Sompolno, z leśnej działki skradziono sadzonki drzew brzozy wartości 630 zł.

(źródło: KMP w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA