KONIN, RZGÓW, SKULSK. Tragedia na jeziorze?

Wczoraj policjanci interweniowali na przekazaną informację o niewybuchu znalezionym przez uczniów w lesie w miejscowości Kazimierów. Mundurowi zabezpieczyli wskazane miejsce i powiadomili patrol minerski. Znalezionym pociskiem zajęli się saperzy z Inowrocławia.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich ustalili 13-letnią dziewczynkę, która przez komunikator internetowy wysyłała swojej rówieśniczce groźby pobicia. Sprawa nieletniej zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny został poinformowany najprawdopodobniej o utonięciu 42-letniego mieszkańca Mniszek, w gminie Skulsk. Mężczyzna wraz 29-latkiem wieczorem wypłynął łodzią na Jezioro Skulskie, by zabrać zarzucone dwa dni wcześniej wontony. W czasie wyciągania sieci łódka przewróciła się. Młodszy mężczyzna zdołał dopłynąć do brzegu. Gdy zorientował się, że nie ma towarzyszącego mu 42-latka, wezwał pomoc. Policjanci i strażacy przeczesywali wczoraj brzeg jeziora oraz przy pomocy łodzi strażacy sprawdzali akwen. Działania te nie przyniosły rezultatu, dziś poszukiwania są kontynuowane.

W Osieczy kierowca forda mondeo zatankował paliwo za 250 złotych i odjechał ze stacji nie płacąc rachunku. W Koninie włamano się do pomieszczenia gospodarczego przy ul. Nowowiejskiego i do piwnicy w bloku przy ul. 11 Listopada. Sprawcy skradli puste skrzynki po piwie, pomocniczy wózek, artykuły chemiczne i kije golfowe.

Na drogach regionu konińskiego doszło do wypadku i 8 kolizji. O godz. 15.00 na Rondzie Solidarności w Koninie 54-letnia kobieta kierująca volkswagenem polo jadąc lewym pasem w kierunku ulicy Wyszyńskiego potrąciła na przejściu dla pieszych 16-letnią dziewczynkę i 17-letniego chłopca. Piesi koninianie trafili na oddział chirurgii dziecięcej.

(źródło: KMP w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA