WIERZBINEK. Młodzież zapobiega pożarom

26 marca w Szkole Podstawowej w Boguszycach, gmina Wierzbinek, zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska, oddelegowana z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, w składzie: st. kpt. Sebastian Olesiak i mł. kpt. Robert Soliński.

W turnieju brali uczniowie z trzech grup wiekowych: grupa I – szkoły podstawowe, grupa II – szkoły gimnazjalne, grupa III – szkoły ponadgimnazjalne. Eliminacje odbyły się zgodnie z obowiązującym regulaminem w dwóch etapach: pisemnym i ustnym – finałowym. Po teście pisemnym, do którego przystąpiło 28 uczestników, do części ustnej eliminacji wyłoniono najlepsze trzy osoby z I i II grupy wiekowej. W III grupie między sobą rywalizowały tylko dwie zawodniczki.

W grupie pierwszej I miejsce zajęła Weronika Witkowska ze Szkoły Podstawowej w Helenowie Drugim, II – Martyna Szyjkowska (SP Królików), III – Martyna Kozłowska (SP Jaroszewice). W grupie drugiej najlepszy okazał się Mateusz Mili z Gimnazjum w Sławsku. II miejsce zajął Bartosz Kupski (Gimnazjum Kazimierz Biskupi), III – Karolina Szyjkowska (Gimnazjum Ślesin). W grupie trzeciej wygrała Zuzanna Łukasiewicz – ZSP Kleczew. Za nią znalazła się Edyta Wiśniewska – ZL Kramsk.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych, a także pozostali uczestnicy, zostali wyróżnieni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, między innymi: odtwarzaczami MP3 i DVD, telefonami komórkowymi, zegarkami i plecakami. Wręczono także pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w konkursie. Zwycięzcy z danej grupy wiekowej zostali zakwalifikowani do dalszego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu wojewódzkim.

(źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie)