KONIN. Zastąpili starostów

P1130617

Dorota Gapska z Konina i Andrzej Łubik z Posady pełnili 1 kwietnia – w prima aprilis – najważniejsze urzędy w powiecie konińskim. Nowi starostowie wylicytowali taką możliwość w styczniu, podczas 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie. Wtedy też wręczono im certyfikaty „Najbardziej zakręconych urzędników o wielkim sercu”.

Dzień w fotelu starosty zaczął się dla Andrzeja Łubika o 8.30 od spotkania ze Stanisławem Bielikiem, który wprowadził wyjątkowego gościa w tematykę samorządową i przedstawiał plan dnia. Podobnie zrobiła wicestarosta Małgorzata Waszak, która swoją zmienniczkę poinformowała o czekających ją obowiązkach służbowych.

Poranek nowym starostom wypełniły też spotkania z naczelnikami komórek organizacyjnych urzędu, konferencja prasowa oraz zebranie kierownictwa, podczas którego omówiono najważniejsze sprawy w bieżącej działalności powiatu.

Przed południem starostowie brali też udział w dwóch wydarzeniach w powiecie konińskim. Panowie starostowie uczestniczyli w otwarciu nowego „Orlika” w Sławsku. Panie podsumowały i wręczyły nagrody w konkursach: „Na najpiękniejszą pisankę wielkanocną”, „Najsmaczniejszy mazurek wielkanocny” oraz w konkursie informatycznym, które rozstrzygnięto w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Na zakończenie urzędowego dnia oboje starostowie wysłuchali między innymi informacji o przygotowaniach do ekologicznej akcji „Drzewko za butelkę” oraz dyskutowali o turystyce w powiecie konińskim. Na koniec pracowitego, ale wyjątkowego dnia zrobili sobie również pamiątkowe zdjęcia, a pozostający w Starostwie Stanisław Bielik i Małgorzata Waszak wręczyli swoimi primaaprilisowym zmiennikom pamiątkowe gadżety i wydawnictwa o powiecie konińskim.

(nadesłała: Marta J. Bagrowska – rzecznik prasowy Starostwa)