ORCHOWO. 80-latek ranił nożem syna

80-letni mieszkaniec wsi Bielsko podczas kłótni dwukrotnie ugodził nożem swojego 51-letniego syna. Z ranami w klatce piersiowej i nodze mężczynę przewieziono do szpitala w Słupcy. Lekarze określili jego stan jako ciężki, ale stabilny.

Policja wstępnie ustaliła, że pomiędzy synem i ojcem od pewnego czasu dochodziło do kłótni. 51-latek nadużywał alkoholu i zaniedbywał obowiązki w prowadzonym gospodarstwie rolnym. Feralnego dnia ojciec pokrzywdzonego zdecydował o ostatecznym rozwiązaniu sprawy. Wsiadł na rower i odszukał syna, który pił niedaleko miejscowego sklepu. Miał ze sobą nóż zabrany z domu. Doszło do kłótni między mężczyznami, w trakcie której ojciec zadał ciosy nożem. Krwawiącego mężczyznę znaleźli miejscowi strażacy, którzy udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, utrzymywali z nim kontakt oraz wezwali pogotowie.

80-latek został zatrzymany w domu. Był nietrzeźwy (ok. 1,4 promila alkoholu w organizmie). Osadzono go w policyjnym areszcie. Prokurat przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi za to kara długoletniego więzienia albo nawet dożywocie.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA