WIERZBINEK (SADLNO). Jan Paweł II, czyli znak z nieba

IS_Zdjęcie0076

Informacja o śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II wywołała ogromne poruszenie. Miłość, dobroć, człowieczeństwo i wreszcie świętość naszego Wielkiego Rodaka zaowocowały przemianą wielu ludzkich serc. Niewiarygodnie szybko rozpoczęty proces beatyfikacyjny Jana Pawła II potwierdził słowa ,,Santo, subito!”, które skandowali wierni zgromadzeni na mszy świętej pogrzebowej.

8 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sadlnie oddali hołd ukochanemu Papieżowi na akademii zatytułowanej ,,Blask świętości”. Wydarzenia z życia Wielkiego Polaka, przeplatane poezją i pieśniami poświęconymi Jego osobie, po raz kolejny przypomniały tę Niezwykłą Osobowość. W przygotowaniu podniosłej uroczystości pomagali uczniom nauczyciele.

Wszyscy uczestnicy wysłuchali apelu w atmosferze zadumy i skupienia. Zaskoczeniem była obecność gołębia, który siedział na drzewie za oknem podczas trwania całej uroczystości. Wielu z nas odczytało tę wizytę jako przyjazny znak z nieba, być może podziękowanie samego Ojca Świętego, Jego błogosławieństwo.

Szczególne miejsce w sercu Papieża mieli zawsze ludzie młodzi. Jan Paweł mówił, że im ufa, że w nich wierzy, że młodzież jest jego nadzieją. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadlnie pokazali, że Ojciec Święty jest dla nich Wspaniałym Przewodnikiem i pragną korzystać z duchowego dziedzictwa, które zostawił.

is_zdjecie0068

Picture 1 of 5

(nadesłała: SP w Sadlnie; opracowały: M. Puszkiewicz, B. Antczak; zdjęcia – A. Woźniak)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA