GOLINA. Zajączki, baranki i kurczaczki z biblioteką

IS_lbwielkanoc 005

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Na ten czas przygotowujemy tradycyjne potrawy: wędliny, mięsa, ciasta, a przede wszystkim jajka. Część z nich zanosimy w pięknie ozdobionych koszyczkach do kościoła. Tam się modlimy. A kapłan poświęca to, co znajdzie się na stole. Nie może zabraknąć jajek, które są symbolami nowego życia, i baranka, zazwyczaj wykonanego z czekolady lub cukru.

Z okresem Świąt Wielkiej Nocy wiąże się wiele tradycji. Niektóre z nich się zachowały. Na przykład w lany poniedziałek, nazywany również śmigusem–dyngusem, chłopcy polewają dziewczynki wodą. I to właśnie Wielkanoc była tematem lekcji bibliotecznej, która odbyła się 15 kwietnia w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Przyjmie.

Przedszkolaki, pod opieką bibliotekarki Anny Nawrockiej, zapoznały się z symbolami, tradycjami i zwyczajami związanymi z tym ważnym dla katolików świętem oraz wysłuchały kilku wierszy o wielkanocnym zajączku. Ponadto 5 i 6–latki wykonały witraże przedstawiające baranka, zajączka i kurczaczka, które zawisły na gazetce w przedszkolu.

Bibliotekarka serdecznie dziękuje Magdalenie Lewandowskiej za owocną współpracę, a dzieciom za entuzjazm i wspólnie spędzony czas.

Wszystkim czytelnikom odwiedzającym Bibliotekę Publiczną w Przyjmie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil oraz odpoczynku przy rodzinnym stole w gronie najbliższych.

Anna Nawrocka

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA