KRAMSK. Gdy miłość trwa 50, a nawet więcej lat

IS_033

14 kwietnia w Świetlicy Integracji Społecznej i Zawodowej w Milinie odbyła się uroczystość złotych i diamentowych godów. Była to okazja do uhonorowania tak zacnych jubilatów. I złożenia im życzeń na dalsze wspólne lata. Wójt gminy Józef Drop wręczył jubilatom obchodzącym złote gody medale ,,Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Diamentowe gody obchodzili: Jadwiga i Józef Grabowscy, Genowefa i Sylwester Gębka, Anna i Tadeusz Mikołajczyk,Stanisława i Stanisław Wyrwińscy.

Złotymi jubilatami byli: Marianna i Lucjan Augustyniakowie, Regina i Stanisław Bąkowie, Zofia i Michał Bąkowscy, Alina i Zenon Chmielewscy, Stanisława i Feliks Giszter, Mirosława i Bronisław Jankowscy, Marianna i Stefan Lewandowscy, Marianna i Bronisław Łysiakowie, Helena i Henryk Maciaszkowie, Genowefa i Jan Monkowscy, Maria i Henryk Nowakowie, Jadwiga i Aleksander Piechoccy, Marianna i Henryk Skoczylasowie, Jadwiga i Roman Skuteccy, Anna i Kazimierz Smolarek, Zdzisława i Ryszard Socha, Kazimiera i Józef Szpruta, Helena i Stanisław Wosek.

Uroczystość została poprzedzona mszą świętą, którą w intencji jubilatów odprawił
w kościele w Kramsku ks. kanonik Sławomir Kasprzak. W trakcie nabożeństwa jubilaci odnowili przysięgi małżeńskie.

Wójt gminy Józef Drop wręczył jubilatom obchodzącym złote gody medale ,,Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, a małżonkom obchodzącym diamentowe gody upominki.

Wrażeń artystycznych dostarczyli uczniowie gimnazjum w Kramsku, dzieci z zespołu muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kramsku oraz z grupy tanecznej „Mażoretek”.

Życzenia jubilatom złożyli: przewodniczący Rady Gminy Marek Lidźbiński i zastępca wójta Jolanta Warzych, która powiedziała, że jubilatki są tak piękne, jak wiele lat temu jej babcia w dniu własnego jubileuszu, a panowie tak dumni, jak wtedy jej dziadek. Złożyła jubilatom życzenia: jeszcze wielu lat spędzonych razem, miłości, przyjaźni
i wzajemnego szacunku, które są podstawowymi wartościami i sensem małżeństwa.

Na zakończenie uroczystości jubilaci i goście skosztowali weselnego tortu.

(nadesłał: Urząd Gminy w Kramsku, zdjęcia: Andrzej Michalak)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA