POWIAT KONIŃSKI. Ponad milion butelek i nakrętek

IS_P1130861

V powiatowa edycja akcji „Drzewko za butelkę” zakończyła się rekordowym wynikiem. Zebrano i poddano recyklingowi ponad milion butelek PET i nakrętek. To niemal trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Na sukces tegorocznej akcji pracowało 1500 uczniów z 23 szkół i placówek z powiatu konińskiego oraz miasta. Podsumowanie ekologicznych zmagań, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Ośrodku Edukacji Leśnej w Grodźcu.

Największą aktywnością wykazało się Gimnazjum w Kazimierzu Biskupim, które zebrało 341 tysięcy butelek i nakrętek. Z drugim wynikiem (ponad 100 tysięcy) zakończyło akcję Gimnazjum im. M. Kopernika w Golinie. Trzecie miejsce zapewnił sobie Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, przekazując do recyklingu 72 tysiące butelek i nakrętek.

Zgodnie z ideą „Drzewka za butelkę”, w zamian za plastikowe odpady uczestnicy akcji otrzymali sadzonki drzew, którymi zalesią swoje najbliższe otoczenie.

Podczas finału w Grodźcu ogłoszono także wyniki konkursu na rzeźbę użytkową z butelek PET. Spośród 9 zgłoszonych prac jury wyłoniło trzy najciekawsze: „kwiatopółkę”, wykonaną przez młodzież z Gimnazjum w Kramsku, „huśtawkę nastrojów gimnazjalistów”, autorstwa uczniów z Gimnazjum w Wysokiem, oraz „eko-pet-barek”- pracę gimnazjalistów z Morzyczyna.

Dziękuję za wasze wyjątkowe zaangażowanie i uzyskanie imponującego wyniku zbiórki butelek. Tak duże zainteresowanie akcją świadczy nie tylko o zrozumieniu jej idei, ale przede wszystkim o waszej świadomości ekologicznej, aktywności społecznej i obywatelskiej. Mam nadzieję, że udział w konkursie oraz w dzisiejszym podsumowaniu był dla wszystkich jej uczestników niezapomnianą lekcją ekologii. Gorąco zapraszam do bicia kolejnych rekordów w przyszłorocznej edycji „Drzewka za butelkę” – zakończył spotkanie w Grodźcu starosta Stanisław Bielik.

(nadesłała: Marta J. Bagrowska, rzecznik prasowy Starostwa)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA