POWIAT KONIŃSKI. Dla przypomnienia: o gierkach politycznych i zmiennych paniach

W grudniu 2010 na sesji Rady Powiatu Konińskiego radny Janusz Stankiewicz (SLD) wyraził swoje zdanie o kandydacie Towarzystwa Samorządowego do Zarządu Powiatu. Zdaniem radnego kandydatura spoza Rady Powiatu jest przykładem kupczenia, handlowania i gierek politycznych. Najlżejsze określenia na ten temat to zachłanność i pazerność.

Radny Andrzej Perkowski (wszedł z listy KWW ,,Nowoczesny Powiat”) zapytał Waldemara Tubackiego, przedstawiciela TS, co było głównym powodem wyrażenia zgody i chęci kandydowania do Zarządu Powiatu: czy była to przynależność partyjna i układanki koalicyjne czy może wiedza, kompetencje?

Radny Antoni Kulczak (TS) zwracając się do radnego Janusza Stankiewicza powiedział, żeby może przestał się pastwić nad kolegą, który kandyduje do Zarządu Powiatu. Każdy powinien uderzyć się we własne piersi. Dodał, że w starożytności filozofowie wymyślili, że mędrcy będą rządzić, silni będą bronić granic, a reszta będzie robiła. Nie wyszło, bo nie da się tak. Rządził taki czy inny rząd. Każdy miał problem ze służbą zdrowia. Lekarz został wiceministrem zdrowia – co nie rozwiązało problemu.

Radny Włodzimierz Pawlak (TS) powiedział, że nie było go na tej sali obrad cztery lata. Niestety przez te cztery lata temat zimy i dróg niezmiennie pozostał. Zima jest co roku, swoje kaprysy ma, „zmienną jest jak niektóre panie” – zaznaczył, że to komplement.

Z kolei poseł Tomasz Nowak (PO) stwierdził: Dotychczasowa praktyka działań pana Starosty, pani Wicestarosty, Zarządu Powiatu i Rady Powiatu wskazywała, że decyzje podejmowane są w sposób koncyliacyjny, mądry i inteligentny. Podziękował wszystkim radnym za rozwagę w głosowaniach. Wyraził przekonanie, że obecna Rada Powiatu to reprezentacja ludzi, którzy chcą jednego – a mianowicie rozwoju tego powiatu. Życzył owocnych czterech lat pracy. Korzystając z okazji – w związku z tym, że Małgorzata Waszak jest Wiceprzewodniczącą Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej – powiedział, że bardzo cieszy się że jest Wicestarostą Konińskim.

(opracowano na podstawie protokołów z sesji)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA