SANKTUARIUM MARYJNE W LICHENIU. Święto Królowej Polski

matka

Kościół katolicki 3 maja obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Taki tytuł nadawano Matce Bożej już w XIV-wiecznej Polsce. Ten dzień jest także ważnym świętem państwowym. W tym roku obchodzimy 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, tak jak w zeszłym roku, tego dnia będą rozdawane polskie flagi. W tym roku będzie ich 154. Liczba ta nie jest przypadkowa. Właśnie tylu Polaków w czasie swego pontyfikatu beatyfikował Jan Paweł II.

W Sanktuarium trwa dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II. Podczas głównej mszy św. o godz. 12.00, różaniec ze złota i białych pereł zostanie umieszczony przy Cudownym Obrazie Matki Bożej. Różaniec ten jest darem Papieża dla Sanktuarium z okazji jego pielgrzymki do Lichenia w 1999 r. Tego dnia będzie można także zwiedzać Apartamenty Papieskie – miejsce, w którym przebywał Papież w dniach 6 – 8 czerwca 1999 r., podczas swojej pielgrzymki do Polski. Będą one otwarte w godz. 9.00 – 17.00.

Od 9.00 do 18.00 na sanktuaryjnych alejkach będzie można spotkać wolontariuszy z Hospicjum im. o. Papczyńskiego. Będą zapraszać pielgrzymów do udziału w akcji ,,Pola nadziei”. W jej trakcie będą zbierać datki na cele Hospicjum i rozdawać żółte żonkile – kwiaty symbolizujące nadzieje. Za fundusze zebrane w zeszłym roku zakupiony został elektorkardiograf – urządzenie do badania pracy serca.

Już od kilku lat w Sanktuarium odbywa się Katolickie Otwarcie Sezonu Motocyklowego. W tym roku zaplanowano je właśnie 3 maja. Wielbiciele tego środka lokomocji spotkają się z księdzem z licheńskiej wspólnoty zakonnej, od którego przyjmą błogosławieństwo. W tym wydarzeniu ma uczestniczyć grupa około 40 motocyklistów.

(źródło: Sanktuarium Maryjne w Licheniu)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA