LICHEŃ. Żonkil znaczy nadzieja

IS_DSC00104

Studenci Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie 2 i 3 maja brali udział w akcji „Pola Nadziei”, na terenie Sanktuarium w Licheniu Starym. Wolontariusze wraz z dziećmi ze szkół podstawowych rozdawali żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei, oraz kwestowali na rzecz Hospicjum w Licheniu.

Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja. Został zapoczątkowany przez Fundację Curie Cancer Care w Edynburgu. W roku 2003 stał się programem ogólnopolskim. Zadaniem kampanii jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwić społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących. Celem kampanii jest także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

W Licheniu Starym kwestowało 19 wolontariuszy – studentów PWSZ w Koninie. Akcję z ramienia uczelni koordynowała Monika Koszewska, studentka I roku politologii, przewodnicząca Koła Wolontariuszy PWSZ w Koninie.

Arleta Radomska, opiekun Koła Wolontariuszy PWSZ w Koninie; Foto:Robert Adamczyk

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA