GOLINA, GRODZIEC, RYCHWAŁ, RZGÓW, STARE MIASTO, TULISZKÓW. Solidarni na szlaku konnym

IS_088

7 maja w gminie Tuliszków mieszkańcy 6 gmin promowali w ramach Stowarzyszenia ,,Solidarni w Partnerstwie” szlak konny ,,Podkuta Szóstka”. Promowali, jadąc wspólnie konnymi zaprzęgami przez ciekawe przyrodniczo zakątki i małe miejscowości. Końcowym etapem było gospodarstwo agroturystyczne ,,Malwa” w Tarnowej.

Szlak konny ,,Podkuta Szóstka” biegnie przez tereny położone w sześciu gminach partnerskich. Powstał w 2009 roku. Jak na razie jego długość wynosi 118 km. Ale docelowo ma to być aż 330 km. Stowarzyszenie ,,Solidarni w Partnerstwie” wydało już mapę pod nazwą ,,Szlak konny ,,Podkuta Szóstka”, pokazującą i opisującą jego atrakcje.

7 maja mieszkańcy 6 gmin mieli okazję na własnej skórze przekonać się, czy warto ten szlak poznać z wysokości bryczki, wozu, czy siodła. Rozpoczęto w gospodarstwie państwa Markiewiczów w Wymysłowie, zakończono w gospodarstwie agroturystycznym państwa Klejnów w Tarnowej. Dodatkową atrakcją było muzykowanie zespołu z gminy Krzymów. Po dotarciu na miejsce można się było posilić, a nawet potańczyć. Dobre humory świadczyły, że warto w wolnym czasie na szlaku konnym się pojawiać, aby miło i wesoło spędzić wolny czas, odpocząć od codziennych problemów i nabrać sił do pracy.

is_001

Picture 1 of 125